Maciej Konieczny

Wychowałem się w Gliwicach na Śląsku, na górniczym osiedlu. Ukończyłem  kulturoznawstwo  na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. W ciągu ostatnich 15 lat byłem magazynierem, ochroniarzem, sprzedawcą, aż w końcu dziennikarzem i doradcą samorządów. Tak, jak wielu i wiele z Was pracowałem na umowach śmieciowych i wynajmowałem mieszkanie za połowę swojej wypłaty.

AKTYWNOŚĆ POLITYCZNA

Od kilkunastu lat aktywnie działa politycznie na rzecz godnych warunków pracy, sprawiedliwych podatków i państwa, które nie zostawia nikogo za burtą. Żywi przekonanie, że to Polska, która nie zostawia nikogo za burtą w zjednoczonej, solidarnej Europie  jest najlepszym gwarantem naszego bezpieczeństwa, dobrobytu i rozwoju.

JEDEN Z ZAŁOŻYCIELI PARTII RAZEM

Jest jednym z założycieli partii Razem, członkiem jej Zarządu przez kilka kadencji, obecnie w Radzie Krajowej.

Jesienią 2019 uzyskał mandat poselski z listy Lewicy w okręgu wyborczym nr 31, zdobywając 22262 głosy. W Sejmie jest członkiem Komisji do Spraw Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych oraz Komisji Spraw Zagranicznych, współprzewodniczącym Polsko-Palestyńskiej Grupy Parlamentarnej oraz członkiem Delegacji Sejmu i Senatu RP na Konferencję Parlamentarną Morza Bałtyckiego.

 

razem

Manifest

DEMOKRATYCZNY SOCJALISTA

Jestem demokratycznym socjalistą. Uważam, że każdy bez względu na miejsce urodzenia, zasobność portfela, płeć czy pochodzenia zasługuje na komfort, bezpieczeństwo i godne warunki życia. Jestem przekonany, że dzięki społecznej solidarności i wspólnym staraniom jesteśmy w stanie sprawić, aby Polska stała się dobrym miejscem do życia dla wszystkich. Dlatego zaangażowałem się w politykę.

PODSTAWY OD KTÓRYCH ZALEŻY NASZE ŻYCIE

Mieszkanie, na które nas stać, praca z której da się wygodnie żyć, służba zdrowia, na którą możemy liczyć w potrzebie - to absolutne podstawy, od których zależy nasze życie. Tylko ludzie bardzo bogaci mogą to wszystko zagwarantować sobie sami. Niespodziewana choroba, kryzys gospodarczy, a czasem zwykły pech sprawić mogą, że będziemy potrzebowali wsparcia. 

WSPÓLNIE PRZECIWKO PROBLEMOM

Podobnie jak i my sami, nasz kraj nie jest samotną wyspą. Z ogromnymi wyzwaniami dwudziestego pierwszego wieku: kryzysem klimatycznym, globalnymi nierównościami, wszechwładzą wielkich korporacji Polska nie poradzi sobie w pojedynkę. Potrzebujemy silnych sojuszników i przyjaciół. Potrzebujemy silnej, zjednoczonej i solidarnej Europy, która skutecznie będzie w stanie troszczyć się o planetę i ludzi.

POLSKA DLA MILIONÓW, NIE MILIONERÓW!

Polska, która realnie służyłaby milionom, a nie milionerom musi być więc Polską działającej służby zdrowia, budowanych przez państwo dostępnych mieszkań, dobrej publicznej edukacji, Polską równości i sprawiedliwości społecznej. Taki jest cel lewicy i partii Razem. Konkretne rozwiązania znajdziecie w naszym programie. 

ZAPRASZAMY NA POKŁAD!

Nie będzie łatwo. Banki, deweloperzy, wielkie korporacje mają swój interes w tym żeby pozostało tak jak jest. Zmiana Polski na lepsze będzie wymagała nadepnięcia wielu wpływowym grupom na odcisk. Tego nie zrobi kilku polityków w zaciszach gabinetów. Budowa silnych, demokratycznych, lewicowych organizacji jest warunkiem zwycięstwa. Zapraszamy na pokład.